Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Intalnire suzukisti Bucuresti

adrian_ppp
 Share

Recommended Posts

• Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Re: Intalnire suzukisti Bucuresti

Foarte tare. Deci s-au scris 4 pagini de topic timp de aproape o luna si in final ne adunam 3 bucati oameni :ha: :ha:

Am mai intalint asta, o sa va povestesc la bere :wink:

Va salut !

mah baieti...eu la pescarus am fost...si am dat si ture de magheru intr-o perioada :grin: . asa ca eu zic pas, cel putin in timpul saptamanii (ma dispera traficul prin buc seara), plus ca nu am utilajul aici.

...p mine m-ar fi incantat sa ne vedem la o cafea intr-un local si sa stam la povesti, o ora-doua p saptamana...si recunosc, din comoditate si din cauza de spritz, cat mai aproape de DT. :grin:

Voi nu ati inteles de ce nu se rupe lumea la intalnirea asta - o sa incerc sa va explic. Noi suntem club4x4 si locul unde ne intalnim este terenul - nu parcarea de la Mall sau Casa Poporului. Nu suntem club BMW sau KIA sau Lada sau Dacia etc... care se intalnesc in locurile amintite o data-doua pe an si atat. Avem multe ocazii sa ne intalnim cu masini la numeroasele evenimente de offroad in cursul anului si sa le punem la incercare. Ce sens are sa facem o intalnire cu masini de teren in parcare???? Sa socializam - poftim toata lumea este binevenita la Dreamers - ati vazut ca cei care vin acolo sa-si etaleze masinile in vazul lumii??? Vreti in Bucuresti - uite sper sa apara editia a 2-a de Ursus urban - ei uite acolo e cazul sa venim cu masinile.

Vreti numai suzukisti - A fost Suzuki fest? sa vezi mai multe masini si sa discuti cu mai multi pasionati de suzuki decat acolo nu ai unde. Daca am inteles bine (sau am visat) sunt ceva zvonuri ca ar putea sa fie bianual festul nu doar o singura data.

Mai este un aspect: pe cei de pe forumul asta ii leaga nu afinitatea pentru o marca anume de masina ci pasiunea pentru offroad - "spiritul offroad" ca sa citez pe cineva :ha: Sigur unii prefera suzuki altii jeep, atii toyota etc - dar liantul este offroad-ul nu marca acaretului cu care te dai. A existat in trecut un fel de miscare din asta ca numai ...... este masina si restul e kkt - nu a iesit nimic bun in final din treaba asta.

Imi face placere sa ma intalnesc cu prietenii vechi membriu pe forum si sa cunosc membri noi. Din nefericire sunt prins cu treaba si nu am timp de intalniri in afara celor competitionale sau prietenesti. Desi recunosc mi-ar place sa fiu prezent la Dreamers fiecare marti.

Nu sunt trist - doar treaz...

"Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Lasa ca am vazut pagini intregi scrise si pe topicuri legate de iesiri la offroad soldate in final cu putini participanti. De-aia si prefer sa ies singur, cu riscurile de rigoare.

Am mai fost acum cativa ani la o intalnire a membrilor forumisti alpinet, in Ciucas. Am plecat vineri seara de la munca, am parcurs traseul montan noaptea, de la 10 la 12, cu gandu ca vom fi multi si cand acolo, la locul de intalnire eram doar noi si inca unu, speriat si ala ca poate vine ursu peste el noaptea :ha: :ha: :ha:

A dou-a zi au inceput sa vina si membrii si membranele alpinet, echipati cu multe cutii cu bere, de parca se organiza beer fest :ha:

Am urmarit cu mare atentie topicul asta si nu mi-am dat cu parerea deloc. Intuiam deznodamantul. Se vorbeste mult, se face putin... dar pana la urma astea sunt limitarile unui forum, nu? Iti permite sa scrii in principiu :wink:

Eu vin la intalnire, indiferent cati ne-om aduna, cu sau fara cotetz, ca sa mai socializez cu oamenii. Mai aflu ponturi, mai schimb impresii, etc.

Va salut !

omoroka - ai luat prea personal ce am scris - te simti vizat? eu nu am avut intentia de a personaliza afirmatiile. Eu perzonal am participat la zeci de iesiri unde au fost 20-30 de echipaje si scuza-ma dar nu prea te-am observat pe acolo. De ce nu participi? este foarte usor sa scrii vai am vazut ca bateti numai campi iar eu sunt un megaserios si imi duc crucea pana la capat.

Eu nu iti atac dreptul de a avea parerea personala si a o expune - asa ca lasa ironiile mascate si mai bine intr-adevar te-ai tine de propriile afirmatii despre vorbit si facut.

Dca mi nu-mi place acest gen de intalniri in piata cu afisarea masinilor de ce trebuie sa-ti cant in struna????

Ma bucur ca o sa vii indiferent de orice la aceasta intalnire - dar nu o mai face atat de ostentativ uite ce erou sunt eu si fac efortul supraomenesc sa viu iar voi doar cu gura si tastatura.

Uita-te pe topicuri unde se organizeaza intalniri si iesiri - sa basicat vre-un initiator ca nu vine lumea si s-au adunat doar 2-3 ???????

Nu sunt trist - doar treaz...

"Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

vitalies nu stiu de ce ai luat-o personal ca doar nu te-am pomenit pe tine. mai degraba eram in asentimentul tau :p

daca te-am jignit totusi cu ceva imi cer scuze. ar trebui sa ne cunoastem sa vezi ca nu sunt nici fitos nici rau :h5

iesirile offroad prefer sa mi le fac in continuare singur insa, deh fiecare cu piticii lui. ai mei sunt multi si mici :)

gata, nu mai postez aici ca se supara lumea

Va salut !

Nu va-nfierbantati. Amicul care a deschis topicul vrea o alfel de intalnire:

"A MASINILOR"

Se obisnuieste peste tot in lume unde fan clubistii se intalnesc, deschid capota,se lauda.

Detaliile si accesoriile pot fi vazute mai bine pe masina curata.

La intalniri in teren ies in prim plan calitatile in pilotaj

La "Dreamer's" am fost si eu o data. Prima impresie: vorbeau 3-4 odata si faceau misto unu de celalalt referitor la abilitatile in offroad. Plus, eu ca fumator, n-am inhalat niciodata atata cantitate de gudron ca acolo.

Ca sa nu moara topicul asta, vin si eu miercuri sau oriunde.

Desi intalnirea asta e discriminatorie. E pentru "MITICI"

:P eu nu am samy.....incerc sa vin si eu miercuri,sa ma tin de cuvint si sa nu existe discutii.......

:h5

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Poate facem una la munte,asa un fest mai mic :grin:

Fara organizare de aia serioasa.....mergem la o cabana,bem un vin fiert si ne dam pe coclauri cu veveritele :x :h5

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Eu ma gandeam pe la Cheia ca sa fie mai aproape de Bucuresti.

:wink:

:g Super, domnu doctor (de veverite) va rog sa demarati si materializati idea, cred ca o sa fie mare coloana de suzukisti. :ypu :ypu :ypu :ypu :ypu :ypu

Propun plecarea cat mai grupata din bucuresti :ypu :ypu :ypu :ypu

SAMURAI SJ stock

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use