Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Vactan sau Kelfos - Inhibitori de Rugina

BigDude
 Share

Recommended Posts

Re: Vactan sau Kelfos - Inhibitori de Rugina

a sosit kelfosul.:)) diponibil 2 litri deocamdata

Pai si imi trimiti sau nu? Ca deja se lungeste topicul si inca nu stiu daca imi trimite or ba! Macar stiu daca-mi comand singur...

Sa-mi zici daca vrei sa-mi trimiti si-ti las datele pe PM

• Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ar fii interesant de facut o comparatie intre acesti inhibitori cu pose si detalii.Sa nu uitam ca exista si un produs romanesc....

Land Rover Discovery I

Mercury Sable

LR serie III

Eu folosesc feruginol ...si daca nu am comparatie cu alte produse gen Vactan ...de aia intreb. Sunt multumit de Feruginol ..adica vad ca isi face treba .

Land Rover Discovery I

Mercury Sable

LR serie III

Salutare,

am cercetat un pic si eu problema asta cu rugina pe net (teoretic).

La nemti am gasit un site si un magazin online numai pentru produse destinate indepartarii ruginii si tratatii metalului contra ruginii.

Ca tot s-a pomenit si aici pe acest topic voi comanda fie aici la noi fie direct de la nemti online produsul Fertan.

Pentru cei care pot urmari in lb germana eu am gasit niste teste relevante facute de impatimiti ai razboiului cu rugina aici sau aici .

Dupa ce "razboiul" e terminat am de gand sa aplic ceara lui mike sander .

Acestea fiind zise va doresc spor si sa ne spuneti ce ati mai incercat pe fiarele voastre.

Numai bine!

:x

Ionut

2009 JKU, 2.8 CRD, NSG370, Rapoarte 3:73, Blocant Spate, Fox 2.0 & JKS 2.5", ARB Deluxe, Warn M8000, ASFIR 4x4, 9X17 MickeyThomson II, GY Duractrac

http://www.jeepromania.ro

• 2 weeks later...

daca mai are cineva de vinyare 1 l de kelflos as fii tare interesat

multumiri anticipate :tk

zoran 0742033216

Am gasit o sursa de Fernovus (un alt inhibitor de rugina bun probat de noi ).

Revin mai tarziu cu preturi si cantitati. Din pacate e destul de departe ...O sa fac o comanda consistenta ptr noi. Daca mai e cineva interesat ... :grin:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

ar fii interesant de facut o comparatie intre acesti inhibitori cu pose si detalii.Sa nu uitam ca exista si un produs romanesc....

Cand se incalzeste avem de gand sa varuim masinile pe burta cu Kalfos, care asteapta de cateva luni in atelier.

O sa pun poze si va povestesc cum se comporta.

Mai avem de stabilit care-i prima masina ce intra la imbalsamat, a lu` Ion, a lu` Cos sau a mea!

Am gasit o sursa de Fernovus (un alt inhibitor de rugina bun probat de noi ).

Revin mai tarziu cu preturi si cantitati. Din pacate e destul de departe ...O sa fac o comanda consistenta ptr noi. Daca mai e cineva interesat ... :grin:

Sursa zice asa:

60 ron - 750 ml de Fernovus (diverse culori)

80 ron - 750 ml Neofer (acilea se poate si in alte cantitati 50ml/20 ron, 250ml/35 ron, 5.9kg/350 RON)

De asemenea mai exita Fernovus rezistent la temperatura

45 ron - 250 ml (negru si argintiu)

La pretul asta se adauga transportul.

La o cantitate mai mare o sa incerc sa obtin si ceva discount.

Vineri fac o comanda la ei. Probabil cel mai tarziu marti va fi la Bucuresti. Cine e interesat ma poate contacta pe PM.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

am pus la vinzare 1 litru de fertan la 120 lei 0745301131 eu am luat doi litri dar mi-a ajuns un litru inegreste rugina si se poate vopsi direct .am aplicat mai multe straturi unde a fost rugina mai persistenta.

suzuki samurai 92

golf plus cross 08

• 4 months later...

Eu am dat ieri pe sub toata masina cu un produs numit "Chelade- inhibitor de rugina si grund pentru metale"

este produs de Chemsearch, Str. Oltetului nr.15, sector 2, Bucuresti

tel: 0212434452.

sunt extrem de impresionat de el, cu 3 litri (apropos se dilueaza cu APA!), dat cu pistolul in doua straturi, a disparut complet orice urma de rugina.

pe suprafetele ruginite s-a transformat ca si celelalte intr-un polimer lucios si tare, iar pe suprafetele nemetalice, intr-un start ca un fel de cauciuc, semi elastic.

pret per flacon:50ron.

ps: daca folositi apa+detergent+partea verde de la buretele de spalat vase (scotch brite) si aveti ceva rabdare, startul cauciucat se poate spala de pe suprafetele unde nu este nevoie.

:dr1

PATROL Y61

• 1 month later...

Astazi am luat si eu un flacon de CHELADE pentru tratarea sasiului la Vitara(voi lua si pt. caroserie in momentul in care voi ajunge la ea si daca sunt multumit de cum se comporta pe sasiu).Ma voi ocupa de problema asta la sfarsitul saptamanii,insa astazi nu am rezistat tentatiei de a incerca solutia pe o mica portiune cu rugina de suprafata si trebuie sa spun ca am ramas placut impresionat: in aproximativ o ora de la aplicare solutia s-a transformat intr-o substanta dura,lucioasa ,inchisa la culoare.Am indepartat o portiune din aceasta cu un varf metalic,partea de dedesubt nu era intarita complet(se pare ca dureaza 24 ore),dar metalul de sub ea nu mai prezenta urme de rugina.

De-abia astept sa vad rezultatul pe sasiu !:banana

• 1 month later...

Ce volum are flaconul de Chelade? Am sunat azi in Bucuresti la numarul de mai sus si o doamna mi-a spus ca nu vand decat persoanelor juridica dar ca o sa incerce sa ma ajute. Inca nu m-a sunt un agent de vanzari. Voci cum ati procedat?

Edited by peddro

Am cumparat un bidon de kelfos, din care mi-au ramas vreo 4 litri .... pe care doresc sa ii vand...

deci cine este interesat ... 50 lei / litrul.

Am cumparat un bidon de kelfos, din care mi-au ramas vreo 4 litri .... pe care doresc sa ii vand...

deci cine este interesat ... 50 lei / litrul.

Ma bag eu la 1 litru. Cum ne gasim?

Dati-i si voi un telefon ...ca sigur a uitat de mult de topicul asta ...:grin:

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?66984-Vand-ambreaj-si-pompa-apa-Pajero-Sport

Sefu' , dupa cum vad eu ultimul post al domnului @Shreck a fost pe data de 26.11.2011 la ora 23 adica acum aproximativ 2 ore.Tare mult m-as mira sa fi uitat de el.Multam pentru numarul de telefon.:h5

Sefu' , dupa cum vad eu ultimul post al domnului @Shreck a fost pe data de 26.11.2011 la ora 23 adica acum aproximativ 2 ore.Tare mult m-as mira sa fi uitat de el.Multam pentru numarul de telefon.:h5

Salutare

scuze de contact...eram prea obosit...

eu sunt din bucuresti.... cine mai este din bucuresti ne putem vedea undeva la mica intelegere.... cei din tara voi trimite cu un curier...

telefon... 0755 133 312

salutare

iti iau eu tot ce ti-a ramas, te sun maine si cred ca ne si vedem undeva in oras.

bafta

dan

ok... vorbim la telefon.... desi cred ca tu mi-ai dat mesaj aseara...

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use